مبلمان اداری چیست؟ تعاریف و اصطلاحات

مبلمان اداری چیست؟ این عبارت چه مجموعه ای از کالاها و محصولات را در بر میگیرد؟ انواع مبلمان و ملزومات دفتری کدامند؟ آیا برای خرید این محصولات اداری چک لیست خاصی وجود دارد؟ آیا هر فردی که یک شرکت تاسیس میکند موظف است تا از مبلمان اداری نو برای تجهیز و راه اندازی دفتر کار خود استفاده کند؟

مبلمان اداری چیست؟

همانطور که اکثر افراد با شنیدن این عبارت در ذهن خود مجموعه ای از میز و صندلی اداری را در نظر میگیرند میتوان گفت که عبارت مبلمان دفتری به گروهی از لوازم و تجهیزات اداری گفته میشود که مهمترین انها صندلی اداری و میز اداری میباشند و میتوان آنها را در جای جای شرکتها ملاحظه کرد مکانهایی نظیر اتاق جلسات –سالن همایش –اتاق های پرسنل و مکان های استراحت و انتظار این محصولات اداری را شما در قالب موارد زیر میبینید انواع صندلی اداری نظیر صندلی مدیریت , صندلی کنفرانس , صندلی انتظار و صندلیهای سالن همایش انواع میز اداری (صرف نظر از سبک طراحی آن یعنی مدرن بودن و یا کلاسیک بودن آن) نظیر میز مدیریت , میز کارشناسی , میز کنفرانس , میز کارگروهی , میز پذیرش ,  میز کامپیوتر )

مبلمان اداری چیست؟

انواع پارتیشنهای اداری که در نقش یک دیوار کوتاه و یا بلند وظیفه جداسازی واحدها را البته به همراه زیباتر کردن محیط کار بعهده دارند. انواع دیوارکوب های اداری علاوه بر زیباتر کردن محیط کار به نوعی در کاهش سرو صدا و امن تر کردن محیط کار از لحاظ صوتی و پخش ناخواسته اخبار هم کاربرد دارند.

مبلمان اداری چیست؟

حتما بخوانید: میز مدیریت لاکچری و مبلمان اداری لاکچری

مبل و ملزومات اداری فقط در محل های اداری به کار نمیروند , بلکه این محصولات در مکانهای تجاری و خدماتی نظیر رستورانها , سینماها , دفاتر وکلا , مطب پزشکان و دندانپزشکان نیز بکار گرفته میشوند. در نظر داشته باشید که مبلمان خانگی و کاربرد آن کاملا متفاوت از مبلمان اداری میباشد. شرکت ادینا , همواره در راه ارتقا کیفی و کمی محصولات تولیدی خود اهتمام دارد و شعار بهبود مستمر را در بین پرسنل خود نهادینه کرده و کلیه واحدهای تولیدی و خدماتی شرکت این شعار را سرلوحه کار خود قرار داده اند.

مبلمان اداری چیست؟

انواع مبلمان اداری کدامند ؟ بررسی سبک های مبلمان اداری در طراحی و تولید

انواع مبلمان اداری از لحاظ سبک در طراحی و تولید متفاوت هستند. همینطور که دانش مد و لباس و طراحی و استایل با گذشت زمان دستخوش تغییرات میگردد در بحث طراحی و تولید انواع مبلمان و ملزومات اداری و همچنین دکوراسیون دفتر کار نیز ما شاهد رشد و تغییرات روز مره هستیم. در بعضی تقسیم بندیها , انواع مبلمان اداری را برمبنای سبک تولید طبقه بندی میکنند نظیر مبلمان اداری کلاسیک , مبلمان اداری مدرن و مبلمان اداری سنتی.

مبلمان اداری چیست؟

در بعضی تقسیم بندیها در مورد انواع مبلمان و تجهیزات اداری بحث هزینه را در نظر میگیرند که در اینجا طبقه بندی بصورت زیر ارائه میگردد. مبلمان اداری معمولی مبلمان اداری لوکس مبلمان اداری لاکچری و در بعضی تقسیم بندیها در مورد مبلمان و ملزومات اداری نیز بحث توان تولید مطرح میگردد که در اینجا مبلمان را به شرح زیر طبقه بندی مینمایند: مبلمان اداری استاندارد.

مبلمان اداری چیست؟

مبلمان اداری سفارشی این تغییرات گاهی دلایلی مانند رشد تکنولوژی و پیشرفت ماشین آلات دارند که باعث شده است تا تولید کنندگان و طراحان در پیاده سازی ایده های نابشان با مشکلات کمتری مواجه شوند و گاهی هم دلیلی مانند تغییر سلیقه و گرایشات مصرف کننده باعث میشود تا یک سبک اختراع شود. در ادامه انواع مبلمان اداری را با هم بررسی میکنیم.

مبلمان اداری چیست؟

مبلمان اداری مدرن و ویژگیهای آن

مبلمان اداری مدرن , این سبک هم در چیدمان و هم در تولید و هم در طراحی صنعت مبلمان و دکوراسیون اداری را متحول کرده است. بعبارت دیگر محصولات تولیدشده در این سبک هم در طراحی اولیه و هم در ساخت و هم در چیدمان مبل اداری در دفاتر کاری از سبک مدرن یا مدرنیته تبعیت دارند. میتوان گفت که طرح ها در این سبک کارآمد تر , بروزتر و در عین حال سبکتر میباشند و رنگ غالب در تولید عمده محصولات اداری در این سبک عمدتا رنگ روشن و انرژی بخش نظیر رنگ سفید , زرد , سبز و فیروزه ای میباشد. با توجه به نوع طرح و همچنین مواد اولیه بکار رفته در تولید , قیمت مبلمان اداری مدرن میتواند متغیر باشد.

مبلمان اداری چیست؟

در مبلمان اداری مدرن میتوان آثار تکنولوژی و سرعت در تولید را بخوبی مشاهده نمود. مواد اولیه نیز معمولا از چوب نمیباشند بلکه موادی نظیر کورین , شیشه و فلز با ترکیب ام دی اف , میز مدرن را تشکیل میدهند. البته بسته به خواست و نظر مشتری میتوان از مواد اولیه دیگر نیز در تولید محصولات مدرن اداری استفاده نمود. در خیلی اوقات میزهای اداری مدرن تک رنگ هستند و البته رنگ سفید هم پر استفاده ترین رنگ در این طبقه بندی میباشد. الته اگر تولید بصورت سفارشی باشد رنگ میتواند رنگ مورد نظر مشتری باشد.

مبلمان اداری چیست؟

بیشتر بخوانید: برگزیده بهترین شرکت های مبلمان اداری دنیا

مبلمان اداری کلاسیک و خصوصیات ظاهری آن

مبلمان اداری کلاسیک , نیز متاثر از سبک هنری کلاسیزیسم بوده است. این سبک نه فقط در ادبیات بلکه در مبلمان و دکوراسیون اداری نیز تاثیرات اساسی گذاشته است و البته حتی مد و پوشاک نیز از تاثیرات این سبک مصون نماندند. محصولات اداری در این سبک غالبا مواد اولیه اشان از چوب میباشد چوبهایی نظیر افرا ,کاج , راش و... که البته با پوششی از رنگ پلی استر یا پلی اورتان نیز زیبا سازی و براق میگردند.

مبلمان اداری چیست؟

مبلمان اداری کلاسیک نیز مانند مبلمان و لوازم اداری معمولی به شاخه ها و زیر شاخه ها تقسیم بندی میشود. مانند میز مدیریت کلاسیک , میز اداری کلاسیک ,  میز مدیریت سلطنتی , میز کنفرانس کلاسیک , صندلی اداری کلاسیک و مبل و نیم ست کلاسیک اداری. رنگ عمده محصولات کلاسیک به رنگ چوب طبیعی میباشد ولی در بعضی اوقات مشتریان رنگ سفید را نیز برای مبلمان اداری کلاسیک میپسندند و درخواست میکنند این پوشش کار تمیز کردن را برای افرادیکه از این نوع محصولات اداری استفاده میکنند خیلی راحت میکند. میز مدیریت سلطنتی و باشکوه یکی از معروفترین محصولات اداری در سبک کلاسیک میباشد. فراموش نکنید که در این سبک از مبلمان اداری وقار , طراحی با شکوه و ظرافت در تولید حرف اول را میزند. مبلمان اداری کلاسیک واقعا زیباست.

مبلمان اداری چیست؟


مبلمان اداری کلاسیک  و خصوصیات ظاهری آن

مبلمان اداری کلاسیک ،نیز متاثر از سبک هنری کلاسیزیسم بوده است . این سبک نه فقط در ادبیات بلکه در مبلمان و دکوراسیون اداری نیز تاثیرات اساسی گذاشته است و البته حتی مد و پوشاک نیز از تاثیرات این سبک مصون نماندند . محصولات اداری در این سبک غالبا مواد اولیه اشان از چوب میباشد چوبهایی نظیر افرا، کاج، راش،و...که  البته با پوششی از رنگ پلی استر یا پلی اورتان نیز زیبا سازی و براق میگردند .

مبلمان اداری چیست؟مبلمان اداری کلاسیک نیز مانند مبلمان و لوازم اداری معمولی به شاخه ها و زیر شاخه ها تقسیم بندی میشود . مانند میز مدیریت کلاسیک،میز اداری کلاسیک،میز مدیریت سلطنتی ،میز کنفرانس کلاسیک ،صندلی اداری کلاسیک و مبل و نیم ست کلاسیک اداری .رنگ عمده محصولات کلاسیک به رنگ چوب طبیعی میباشد ولی در بعضی اوقات مشتریان رنگ سفید را نیز برای مبلمان اداری کلاسیک میپسندند و درخواست میکنند .

مبلمان اداری چیست؟این پوشش کار تمیز کردن را برای افرادیکه از این نوع محصولات اداری استفاده میکنند خیلی راحت میکند . میز مدیریت سلطنتی و باشکوه  یکی از معروفترین  محصولات اداری در سبک کلاسیک میباشد . فراموش نکنید که در این سبک از مبلمان اداری وقار ، طراحی با شکوه و ظرافت در تولید حرف اول را میزند . مبلمان اداری کلاسیک واقعا زیباست .

مبلمان اداری چیست؟

مبلمان اداری لوکس  ،یک انتخاب برای لوکس گرایان

مبلمان اداری لوکس سبکی از محصولات و ملزومات اداری است که چشم نواز بودن در آن اولویت یک است . این ملزومات اداری همواره باید بدقت طراحی شوند .مواد اولیه آنها نیز باید لوکس باشد و البته خاص و گرانقیمت .بعبارت دیگر در یک دکوراسیون اداری لوکس دکوراتور هم باید  از طرح های بدیع و هم باید  از مواد اولیه عالی و شیک استفاده کند .
معمولا قیمت این نوع مبل و ملزومات اداری گران میباشد و همچنین زمان تولید آن نیز نسبت به سایر محصولات مشابه اداری بیشتر بوده و فراموش نکنید که چیزی که مهمتر از همه است حمل این محصولات لوکس به محل مشتری و نصب آنها بدون اینکه کمترین آسیبی ببیند . اگر سرمایه کافی در اختیار دارید پیشنهاد آینا به شما اینست که سرغ مبلمان اداری لوکس بروید .

مبلمان اداری چیست؟

مبلمان و لوازم لوکس شرکت آدینا یقینا میتواند پاسخگوی همه نیازهای شما در رابطه با راه اندازی یک دفتر لوکس باشد . در رابطه با سفارش یک محصول لوکس باید صبوری لازم را در مورد زمان داشته باشید معمولا دکوراسیون اداری یک دفتر به شکل لوکس بهمراه تهیه و چیدمان مبلمان و ملزومات اداری آن حداقل یکماه زمان خواهد برد .

مبلمان اداری خاص  به چه معناست ؟

مبلمان اداری خاص را ابتدا باید تعریف کرد اما قبل از آن اصلا باید ببینیم کلمه خاص به چه مواردی اطلاق میشود . خاص بودن یک واژه است به معنی کس یا چیزی که با بقیه فرق میکند یعنی بعبارت دیگر منحصر بفرد بودن و در مورد محصولات اداری میتوان با قدرت این مطلب را بیان کرد مبل اداری خاص یعنی محصولی که نظیر ان وجود ندارد .

مبلمان اداری چیست؟

و یا از این محصول و شبیه آن کمتر از تعداد انگشتان یک دست میتوان در کشور یا دنیا پیدا کرد . اما این منظور یعنی خاص بودن یک محصول اداری براحتی محقق نخواهد شد مگر اینکه شما بعنوان صاحب یک کسب و کار از یک طراح خاص که دارای ایده های بکر و بدیع است برای مشاوره در زمینه ملزومات اداری دعوات به همکاری نمایید . فراموش نکنید مبلمان اداری خاص کمتر یافت میشود.

مبلمان اداری چیست؟

مبلمان اداری استاندارد ایا برای فضای اداری شما مناسب است ؟

مبلمان اداری استاندارد یعنی محصولی که دارای یک چهارچوب و اندازه و مقدار معین است این استاندارد بودن هم باید در طراحی و هم باید در تولید و هم باید در اجرا وجود داشته باشد . استاندارد بودن محصولات و ملزومات اداری یعنی بالا بردن سرعت عمل در تولید ، و همچنین راحتی در نصب و اجرا .

مبلمان اداری چیست؟


بنابراین اگر شما عجله دارید و میخواهید هر چه سریعتر سازمان خود را با مبل و ملزومات اداری تجهیز نمایید مابه شما پیشنهاد میکنیم که اصلا معطل نکنید و حتما از مبلمان و لوازم اداری استاندارد استفاده کنید .در این نوع محصولات اداری ابعاد محصول ، رنگ آن و همچنین طرح و استایل از قبل مشخص است و مشتری کمترین قدرتی در رابطه با تغییر دادن ابعاد یک میز مدیریت یا تغییر دادن رنگ یک میز کنفرانس و یا حتی تغییرات جزیی در یک میز پذیرش اداری را ندارد . بخاطر داشته باشید قیمت مبلمان اداری استاندارد بسیار مناسب است .

مبلمان اداری چیست؟

مبلمان اداری سفارشی ،بر طرف کننده نیازهای محیط اداری شما

مبلمان اداری سفارشی  بنوعی نقطه مقابل محصولات اداری استاندارد میباشد در مبلمان و لوازم اداری سفارشی شما بعنوان مشتری حق دخالت و تعیین ابعاد محصولات رنگ آنها و حتی استایل و طرح آنها را دارید . اگر شما بعنوان مالک یک کسب و کار میخواهید دکوراسیون اداری خاص و سفارشی خود را داشته باشید و طرح ها و رنگ های موجود در بازار شما را اقناع نمیکند خوب خودتان دست بکار شوید .

مبلمان اداری چیست؟

بعد از مکتوب کردن نیازهایتان در زمینه مبلمان و دکوراسیون اداری با یک شرکت متخصص در زمینه مبلمان و دکوراسیون اداری سفارشی  قرارداد همکاری ببندید . این خیلی خوب است که شما بخواهید نظرات خود را در تهیه محصول و طراحی آن پیاده کنید ولی باید مواردی نظیر ارگونومی محصولات نیز در عین حال رعایت گردند بنابراین بعد از گفتن نظرات خود در مورد محصولاتتان حتما از نظرات فروشنده مبلمان اداری سفارشی نیز نهایت بهره را ببرید .

 مبلمان اداری چیست؟

مبلمان اداری فاخر ، تحت تاثیر گذاشتن مخاطبان یا فخر فروشی

مبلمان اداری فاخر ، عبارتی نامانوس در مورد ملزومات اداری است . اما بواقع یک محصول اداری فاخر چیست و چرا یک مشتری تمایل به در اختیار گرفتن این محصول دارد ؟آیا فخر فروشی میتواند دلیل یک انتخاب به این مهمی باشد ؟ یقینا نه ، ما برداشتمان اینست کسانیکه در جستجوی مبلمان و دکوراسیون اداری فاخر هستنداهمیت و ارزش برند سازمانی خود،پرسنل و همکاران خود و مشتریان و کمارفرمایان خود را بدرستی درک کرده اند .

مبلمان اداری چیست؟و به همین دلیل بدنبال یک محصول فاخر هستند تا هم خودشان و هم مشتریانشان به ان ببالند . اما ایا هر محصول گرانقیمتی را میتوان یک مبل اداری فاخر نامید . مطمئنا پاسخ خیر است ولی میتوان به اینگونه نتیجه گیری کرد که یک مبلمان اداری فاخر یقینا ارزان نیست .

مبلمان اداری لاکچری ، زندگی و کار به سبک لاکچری

مبلمان اداری لاکچری همان مبلمان و لوازم اداری لوکس است اما نه در حد کم بلکه فوق لوکس و البته میتوان در همین جا این نتیجه گیری را هم داشت که این محصول اداری فوق العاده گران قیمت خواهد بود و هر شرکتی نمیتواند از پس هزینه های خرید و تهیه ان برآید . معمولا افراد فوق العاده ثروتمند که نام خودشان اصلا برند است از اینگونه محصولات و ملزومات اداری بیشتر استفاده میکنند .

مبلمان اداری چیست؟و یا افرادیکه محصولاتی را بفروش میرسانند که بسیار گرانقیمت است و مشتریان بسیار پولداری باید آن کالا را خریداری نمایند . مانند کسانیکه عتیقه های خاصی را با قیمت های گزافی به فروش میرسانند . این افراد باید بخشی از درآمد خود را در دکوراسیون و مبلمان اداری دفتر کار خود هزینه کنند تا محلی در شان و جایگاه مشتریان شناخته شده اشان داشته باشند و البته مشتری را نیز تحت تاثیر قرار دهند . اگر شما صاحب یک کسب و کار معمولی هستید اصلا بدنبال مبلمان اداری لاکچری نروید .

مبلمان اداری حرفه ای ، الزامات حرفه ای بودن یک شرکت

مبلمان اداری حرفه ای،بدنبال چیست ؟ آیا این یک محصول اداری است یا یک مرامنامه اخلاقی ؟ همه ما گاهی اوقات با عباراتی نظیر "این شرکت بسیار حرفه ای عمل میکند"و یا " این شرکت خدمات حرفه ای ارائه مینماید " برخورد داشته ایم . به نظر ما حرفه ای بودن میتواند در محصول نمود پیدا کند به شرطی که در خدمات نهادینه شدن باشد.

مبلمان اداری چیست؟بعبارت دیگر یک شرکت وقتی میتواند یک مبلمان و ملزومات اداری حرفه ای را به مشتریان خود ارائه نماید که بتواند یک مشاوره حرفه ای درمورد خرید محصولات به انها ارائه دهد همچنین یک طراحی حرفه ای را نیز به مشتری ارائه نماید و با تحویل بموقع محصولات اداری و نصب حرفه ای انها و حمل و تحویل با کیفیت محصولات این حرفه ای بودن را از مرحله حرف به مرحله عمل برساند .حرفه ای بودن  یعنی رعایت اخلاق حرفه ای در تمامی فرآیندهای تولید مبلمان یعنی طراحی حرفه ای ، تولید حرفه ای ، فروش حرفه ای و خدمات پس از فروش حرفه ای ،بخاطر داشته باشید ارائه مبلمان اداری حرفه ای در عمل بسیار دشوار است .

مبلمان اداری چیست؟

مبلمان اداری پیشرفته  محصولی با مونتاژو دمونتاژ راحت

مبلمان اداری پیشرفته ،محصولات اداری را اطلاق میکنند که کار نصب و مونتاژ و دمونتاژآنرا حتی افراد غیر حرفه ای نیز بتوانند به راحتی انجام دهند بعبارت دیگر  کار مونتاژ و دمونتاژ آنها بسیار راحت و آسان انجام می گردد . اگر شما خودتان علاقمند به نصب و مونتاژ محصولات اداری خریداری شده میباشید و علاقه ای به استفاده از نصابان و کارگران حرفه ای ندارید حتما از این نوع مبلمان استفاده کنید .

مبلمان اداری چیست؟البته ما بعنوان مشاور باید به شما یاد آوری کنیم که این سیستم بیشتر مناسب منزل و نوجوانها میباشد . و به هیچ عنوان نمیتوان متصور شد که یک میز کنفرانس ۷۶ نفره برای سالن اجتماعات را با این روش نصب و راه اندازی نمود حتی اگر امکان آن در طراحی و تولید وجود داشته باشد باز صرفه اقتصادی برای زمانی که از شما و پرسنلتان برای نصب مبلمان اداری پیشرفته گرفته میشود وجود ندارد .

خش فروش شرکت مبلمان اداری آدینا  با شماره 44620086در تماس باشید .